Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[V Poľsku vyrastie jedno z najväčších letísk na svete]
29.11.2022
V Poľsku vyrastie jedno z najväčších letísk na svete

Víťazom medzinárodnej architektonickej súťaže na nové letisko Centralny Port Komunikacyjny, ktoré by malo vyrásť neďaleko hlavného mesta Varšava, sa stal britský ateliér Foster + Partners pod vedením známeho architekta Norman Fostera. Letisko CPK by malo byť prepojené aj so železnicou a inými dopravnými spojmi.

viac
[Najnebezpečnejšie letisko na svete? Nájdete ho v Nepále]
22.11.2022
Najnebezpečnejšie letisko na svete? Nájdete ho v Nepále

Je vstupnou bránou na slávny Mount Everest a hrdí sa titulom najnebezpečnejšieho letiska na svete. Pristávanie na ňom je častokrát hotovým adrenalínovým zážitkom. Reč je o jedinečnom letisku Lukla’s Tenzing Hillary v Nepále.

viac
[Na Kanárske ostrovy priamo z Bratislavy za skvelé ceny už od 80 €]
15.11.2022
Na Kanárske ostrovy priamo z Bratislavy za skvelé ceny už od 80 €

Bratislavské letisko ohlásilo priamu linku na Kanársky ostrov Lanzarote už v auguste tohto roka, lietať sa však začína práve od novembra a to vo frekvencii jedenkrát do týždňa. Viete si tak skvele naplánovať jeden- či dvojtýždňovú dovolenku počas zimnej sezóny. Ak snívate o dovolenke pri mori, nemusíte cestovať do vzdialenej exotiky, nádherný španielsky ostrov Lanzarote je na zimnú dovolenku ako stvorený.

viac
[Do Spojených arabských emirátov už cestujeme bez vstupných obmedzení]
10.11.2022
Do Spojených arabských emirátov už cestujeme bez vstupných obmedzení

Pri vstupe do Spojených arabských emirátov aktuálne nie je potrebné preukazovať sa negatívnym výsledkom PCR testu, ani potvrdením o kompletnom očkovaní. Od 7. novembra zrušila táto krajina na Arabskom polostrove všetky covidové opatrenia, ktoré boli zavedené v súvislosti so šírením koronavírusu. Do Abu Dhabi či Dubaja si tak opäť zaletíte jednoducho a pohodlne ako pred pandémiou.

viac
[Rím, Edinburgh, Dubaj či Lanzarote: Kam sa bude lietať z Bratislavy v zime?]
03.11.2022
Rím, Edinburgh, Dubaj či Lanzarote: Kam sa bude lietať z Bratislavy v zime?

S prechodom na zimný čas sa na letiskách zvykne meniť aj letový poriadok. Platí to samozrejme aj pre bratislavské letisko, ktoré si na prichádzajúcu zimnú sezónu pripravilo množstvo zaujímavých spojení. Tešiť sa tak môžete napríklad aj na linku do Ríma, Dubaja, Edinburghu, či na Kanárske ostrovy.

viac

Pamiatky v Osle

Parlament v Osle
Parlament v Osle

Mesto Oslo má bohatú históriu, ktorá sa skrýva v jeho pamiatkach. Pozrime sa na niektoré z nich.

AKERSHUS

Pevnosť Akershus je dominantou na brehoch Oslofjordu. Tento hrad a pevnosť v jednom dal v roku 1299 kráľ Haakon V. Magnus. Na pevnosti sa teda pracovalo už od 13. storočia a mala chrániť pred nepriateľskými vpádmi, jej účinnosť sa prejavila v 17. storočí, kedy zvládla nápor švédskych vojsk. K najstarším budovám tejto pevnosti patrí stredoveký kamenný kostol, ktorý bol sám o sebe postavený už v roku 1080.  17. storočie však pevnosť poznačila oveľa krutejším spôsobom – pohltili ju ničivé plamene, a tak táto musela byť neskôr prestavená a nesie podobu renesančného zámku. Hoci ju plamene takmer zničili, bol to jediný nepriateľ, ktorý sa jej nejako výrazne dotkol, odolala tlaku Švédov a neskôr aj nacistických vojsk.  V súčasnosti slúži armáde, ale aj verejnosti. Môžete si tu pozrieť vojenské múzeum, a tiež hrobky členov kráľovskej rodiny. Samotná pevnosť je miestom, kde si môžete čo to dozvedieť o histórii samotného mesta, a tiež si príjemne oddýchnuť na mieste, ktoré poskytuje jedinečný pohľad na prístav a centrum mesta . Samotná pevnosť sa dnes so svojimi hradbami a centrálnou vežou stala ikonou Osla.

 

KRÁĽOVSKÝ PALÁC

Kráľovský palác bol postavený v roku 1848 ako sídlo nórsko-švédskeho kráľa Karla XIV. V súčasnosti je oficiálnym sídlom nórskej monarchie a samotný kráľovský pár má svoje sídlo mimo mesta Oslo. Ak sa vám páči výmena stráži, tak pri Kráľovskom paláci ju môžete vidieť na vlastné oči. Samotný palác je vybudovaný v klasicistickom duchu. Palác bol navrhnutý architektom Hansom Ditlevom Franciscus Linstowo a stavbu paláca nariadil nórsky parlament v roku 1821. Počas vlády Olava V. palác chátral, zrenovovať ho dal až kráľ Harald V., vďaka čomu je tento od roku 2002 prístupný aj verejnosti.

 

PARLAMENT

Budova parlamentu pochádza  19. storočia a každý si ju zapamätá vďaka jej elegantnému vzhľadu. Parlament patrí k najvýznamnejším pamiatkam Starého mesta. Parky (trávnaté plochy) sú verejne prístupné a môže si tu oddýchnuť každý z vás.

 

RADNICA

Radnica je jednou z ikon Osla, jej dve veže týčiace sa nad horizontom Osla dotvárajú celkovú atmosféru mesta. Architektmi tejto netradičnej stavby sú Arnstein Arneberg a Magnus Poulsson, títo zvolili za dominantný stavebný materiál pálené tehly a s interiérom sa vyhrali nórski umelci, ktorí ho vyzdobili freskami s výjavmi z nórskej histórie, ktorá predstavuje kultúrne dedičstvo a je ním vikingská mytológia. Radnicu nájdete v blízkosti Kráľovského paláca a pri pevnosti Akershus Slott.

KATEDRÁLA (OSLO DOMKIRKE)

Katedrála bola vysvätená v roku 1697 a budova bola niekoľkokrát rekonštruovaná. Naposledy, v roku 1950,  dostala barokový šat a v tomto ju možno vidieť aj v súčasnosti. Jej súčasťou je oltárna sieň, kazateľňa a slúži ku konaniu večerných koncertov.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Osla:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Oslo Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 38,-  Výber dátumov
Oslo Krakov [jednosmerná letenka] Ryanair 39,-  Výber dátumov
Oslo Katovice [obojsmerná letenka] Ryanair 44,-  Výber dátumov
Oslo Katovice [obojsmerná letenka] Wizz Air 61,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent