Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Rady, ako lietať so športovou batožinou – 2. časť]
18.05.2015
Rady, ako lietať so športovou batožinou – 2 ...
5151 prečítaní
[Rady, ako lietať so športovou batožinou – 1. časť]
20.04.2015
Rady, ako lietať so športovou batožinou – 1 ...
12649 prečítaní
Doprava v Kodani
Pridané dňa: | 6618 prečítaní
Ako sa dostať z letiska v Kodani?
Pridané dňa: | 9095 prečítaní
Ako sa dostať do Helsínk?
Pridané dňa: | 5666 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Láka vás Ázia? Letenky do Hong Kongu už od 339 €]
17.07.2019
Láka vás Ázia? Letenky do Hong Kongu už od 339 €

Štát v štáte, ktorý ponúka pre turistov skvelú kuchyňu, zábavu, búrlivý nočný život, šialenú dopravu ale aj krásnu prírodu - to je Hong Kong.
 

viac
[Výpredaj od Ryanairu: Letenky už od 24 €]
15.07.2019
Výpredaj od Ryanairu: Letenky už od 24 €

Ako Slováci máme veľkú výhodu – poloha Slovenska nám umožňuje lacno cestovať nielen z Bratislavy, ale aj z Brna, Viedne či Budapešti.

viac
[Wizz Air spúšťa linku z Budapešti do ruskej Kazane]
10.07.2019
Wizz Air spúšťa linku z Budapešti do ruskej Kazane

Maďarský nízkonákladový dopravca Wizz Air si pripravil pre cestujúcich prekvapenie – ponúka im priamy let medzi Budapešťou a ruským mestom Kazaň.

viac
[Ryanair má nové linky z Corku, medzi nimi aj Budapešť]
08.07.2019
Ryanair má nové linky z Corku, medzi nimi aj Budapešť

Letisko Cork je najrýchlejšie rastúce letisko v Írsku a svoju reputáciu si potvrdzuje aj najnovším prírastkom. K súčasným 50 linkám pribudlo z letiska osem nových destinácií.

viac
[Najnižšie emisie CO2 v EÚ má Wizz Air, je najzelenejšou leteckou spoločnosťou]
03.07.2019
Najnižšie emisie CO2 v EÚ má Wizz Air, je najzelenejšou leteckou spoločnosťou

Spoločnosť Wizz Air oznámila, že pracuje na najnižších emisiách CO2 na jedného cestujúceho zo všetkých leteckých spoločností v Európskej únii. Wizz Air to uviedol ako reakciu na správy o tom, že EÚ uvažuje o zavedení novej dane z CO2 na obmedzenie emisií z leteckej dopravy.

viac

Doprava v Osle

ilustračná foto
ilustračná foto

S mestskou dopravou v Osle problém nie je. Oslo má dobre vybudovanú sieť vlakov, autobusov, električiek a metra. Hlavným prevádzkovateľom je Oslo Sporveier, Trafikanten.

OSLO CARD

Oslo card získate možnosť lacnejšieho cestovania mestskou dopravou, zľavy pri parkovaní, a tiež bezplatný vstup do viacerých múzeí. Ak si zakúpite viacdňovú kartu, zľavy budú výraznejšie. Karta vychádza dospelého 180 NOK a dieťa cca 60 NOK.

Stanovištia autobusov a električiek sa nachádzajú pred stanicou Oslo S (Jerbanetorger), cestovné lístky sa dajú kúpiť priamo v autobuse či električke.

V prípade záujmu o kartu treba kliknúť na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje uvedené služby. 

 

OSLO T- BANE (metro)

Osloské metro má 5 podzemných dráh a cestovné lístky si zakúpite v automatoch, ktoré nájdete na jednotlivých staniciach. Pre lepšiu orientáciu v dopravnom systéme si zaobstarajte mapu, ktorá tento detailne popisuje a zoženiete ju v trafikách, na pošte či na staniciach metra.

 

DOPRAVA TRAJEKTOM

Trajekty prevádzkuje spoločnosť Bygdoy Fergene Skibs A/S, a to v mesiacoch apríl až október. Trajektom odchádzajúcim spred mestskej radnice sa dostanete k ostrou Bygdoy Island, ostrov je zaujímavý tým, že sa na ňom nachádza niekoľko múzeí. Okrem toho vám dopravu trajektom zabezpečí aj firma Vippetangen, ktorej hlavné sídlo je za pevnosťou Akershus Slott a cestovať s nimi môžete k ostrovom nachádzajúcim sa v blízkosti prístavu.

 

TAXI DOPRAVA

Najväčšiu sieť taxíkov prevádzkuje Oslo Taxi a Norges Taxi, ktorých autá sa v najväčšom množstve nachádzajú pri stanici Oslo S. Hoci taxík zastavíte aj na ulici, je lepšie si ho vopred rezerovať.

 

DOPRAVA AUTOM A BICYKLOM

Nakoľko má Oslo dobre vybudovaný systém mestskej hromadnej dopravy, tak sa cestovanie po meste vlastným autom príliš neodporúča, a to z toho dôvodu, že v čase dopravnej špičky (od 07:00 -09:00 a 15:00 – 18:00) je mesto skutočne preplnené a samotný pohyb autom je trochu komplikovaný tým, že sieť ciest tvoria prevažne jednosmerky. Ak sa však napriek tomu chcete po meste pohybovať autom, odporúča sa zaobstarať si Stor Olso map, ktorá vám o čosi uľahčí šoférovanie v meste. Zakúpite ju na benzínkach. Problém je aj s parkovaním, väčšina parkovísk je totiž len jednu hodinu a ak túto prekročíte, pokuty sú dosť vysoké.

Pokiaľ si budete chcieť prenajať auto priamo na mieste, môžete tak urobiť v požičovniach Avis, Budget či Hertz. Podmienkou je min. vek 21 rokov a musíte vlastniť kreditnú kartu.

V meste sa možno pohybovať aj na bicykli, bicykel vám požičajú spoločnosti Ski og Sykkelstasjon a A/S Ski Sevice.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Osla:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent